Karty z doładowaniem

FAQ

Co to jest Karta z doładowaniem?

Karta z doładowaniem (karta prepaid) to rodzaj elektronicznej portmonetki, którą można kupić bez żadnych formalności i konieczności zakładania rachunku osobistego. Karta nie jest związana z kontem osobistym czy limitem kredytowym, a żeby z niej korzystać trzeba najpierw zasilić kartę.

Aby kupić Kartę z doładowaniem muszę zakładać rachunek w banku?

Nie. Aby kupić kartę nie musisz zakładać konta w banku i ponosić kosztów związanych z jego prowadzeniem.

Kto może korzystać z takiej Karty?

Karta z doładowaniem to elektroniczna portmonetka na codzienne zakupy przeznaczona dla osób, dla których najważniejsza jest wygoda (nie musisz nosić drobnych) i czas. Karta może zostać nabyta przez osobę o pełnej lub ograniczonej zdolności do czynności prawnych, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej. Kartę można zakupić bez zbędnych formalności i konieczności zakładania rachunku w banku, a co więcej – można ją przekazać dowolnej osobie, zgodnie z jej regulaminem, co sprawia,że jest to doskonałe narzędzie do dokonywania codziennych drobnych zakupów.

Czy Kartą mogą posługiwać się dzieci? Czy może być ona formą dawania kieszonkowego?

Z karty prepaid nie może korzystać dziecko, które nie ukończyło 13. roku życia, a w wieku 13-18 lat może posługiwać się tylko za zgodą i wiedzą rodzica i na jego odpowiedzialność. Dzięki rachunkowi technicznemu karta może być cyklicznie zasilana w zależności od potrzeb, co sprawia,że produkt ten doskonale się sprawdza jako narzędzie do wypłaty kieszonkowego dzieciom. Wpłacasz na kartę dowolną kwotę, kiedy tylko chcesz, a osoba posiadająca kartę korzysta ze środków tam zgromadzonych - dokonując płatności lub wypłacając gotówkę z bankomatu.

Jak mogę wpłacić pieniądze na Kartę?

Do każdej karty dołączony jest numer rachunku technicznego karty umożliwiający wielokrotne zasilanie portmonetki. Wpłaty na ten numer można dokonać poprzez przelew lub wpłatę w kasie banku. Dokonując wpłaty jako odbiorcę środków należy wskazać osobę posiadającą kartę – jej dane osobowe oraz adres zamieszkania. W tytule wpłaty lub przelewu można wpisać dowolny tekst, np. zasilenie karty prepaid.

Czy są jakieś limity transakcji na Karcie?

Tak. Korzystając z karty musisz pamiętać o maksymalnych limitach transakcji jakich można dokonać przy użyciu karty. Poniżej znajdziesz wszystkie limity transakcyjne Karty prepaid:
Limity (dla kart wydanych od dnia 10.04.2012 r.)
Limit pojedynczej transakcji bezgotówkowej 4000 PLN
Limit pojedynczej transakcji gotówkowej oraz dzienny limit kwoty wypłat gotówki 500 PLN
Limit środków przechowywanych na rachunku technicznym Karty w ciągu roku kalendarzowego 10000 PLN
Maksymalne saldo na rachunku technicznym Karty w danym momencie 10000 PLN
 

Co powinienem zrobić, kiedy zgubię Kartę?

Jeśli utraciłeś swoją kartę należy ją natychmiast zastrzec w banku dzwoniąc na Infolinię: 1 9999 lub 6181 19999. Po zastrzeżeniu karty masz możliwość odzyskania środków pozostających na rachunku technicznym karty. W tym celu musisz zgłosić się do dowolnego oddziału i zwrócić card-carrier, czyli dokument do którego dołączona była wydana karta. Znajdują się na nim numery identyfikacyjne, które pozwolą na zidentyfikowanie utraconej karty.

Gdzie mogę płacić Kartą?

Kartą prepaid możesz zapłacić wszędzie tam, gdzie zobaczysz odpowiednie logo MasterCard lub Visa. To karta międzynarodowa, zatem zapłacisz również nią za granicą. W razie potrzeby możesz również wypłacić gotówkę z dowolnego bankomatu.